Základní informace o škole

Mateřská škola Lysice se nachází v klidné části obce, v blízkosti Státního zámku a obory. Součástí mateřské školy je velká, výborně vybavená zahrada, která skýtá mnoho možností ke hrám a pohybovým aktivitám dětí.

Jsme čtyřtřídní zařízení s věkově smíšenými třídami, které jsme pojmenovaly dětem blízkými názvy. Najdete u nás tedy třídu „Koťátek“, „Motýlků“, „Berušek“ a „Sluníček“. Kapacita školy byla v září roku 2014 navýšena na 92 dětí a tato kapacita je stále naplněna. Docházejí k nám děti nejen z Lysic, ale také z Drnovic, Bedřichova, Krhova, Štěchova, Lačnova, Kunic, Lhoty u Lysic, Voděrad, Kunštátu a Žerůtek.

Škola prošla v posledních letech celkovou rekonstrukcí, třídy jsou slunné, útulné, vybavené moderním zařízením, hračkami a pomůckami, vymalované pastelovými barvami tak, aby se u nás děti cítily dobře.

Mateřská škola Lysice je příspěvkovou organizací, zřizovatelem školy je Městys Lysice, Horní nám. 157, 679 71

Ředitelka: Mgr. Monika Sklářová, statutární zástupce organizace

Adresa školy: Zámecká 444, 679 71, Lysice

Telefon: 516 472 184

E-mail: ms@lysice.cz

Webové stránky: www.ms-lysice.cz

Provoz mateřské školy je stanoven od 6.30 hod. do 16.30 hod.

Zaměstnanci mateřské školy

• ředitelka: Mgr. Sklářová Monika
  • učitelky: Miholová Yveta, Novotná Andrea, Mynářová Hana, Mgr. Šmardová Petra, Bc. Juříčková Lenka, Šikulová Denisa, DiS. ,  Koukalová Martina Viola (zástup za MD), Prchalová Nikola (zástup za MD). Na mateřské dovolené je paní učitelka Blahová Michaela a Mgr. Páralová Alice.
  • školní asistent: Zábojová Michaela
  • vedoucí stravování: Libišová Kateřina
  • kuchařky: Benešová Markéta, Culková Jana
  • uklízečky: Bubeníková Ivona, Mikulová Ivona
  • školník: Mikula Martin
  • logoped: Mgr. Krejčí Zuzana
  • logopedické preventistky: Miholová Yveta, Novotná Andrea, Mynářová Hana, Mgr. Páralová Alice MD), Juříčková Lenka

GDPR: Osobní údaje škola zpracovává v souladu s nařízením EU 2016/679 (GDPR).

Jmenování pověřence:Ing. Petr Nepustil e-mail: poverenec@gdprtrio.cz, tel. 548 220 151