516 472 184

Začátek školního roku ve třídě "Rybiček"

Září nového školního roku začalo v rybičkové třídě trochu neobvykle. Do třídy nastoupilo 9 nových, tříletých dětí, které si po krátkém slzavém období docela dobře zvykly na nové prostředí a paní učitelky.  Bohužel paní učitelka Hanka si hned první týden v září dost vážně poranila ruku a musela zůstat doma. Ve třídě ji zastupuje paní asistentka Katka, která se každé odpoledne stane paní učitelkou.

Paní učitelka Hanka nás chodí občas navštěvovat a my doufáme, že se jí ruka co nejdříve zahojí a vrátí se mezi nás.

V měsíci září jsme se hlavně zaměřili na to, aby si nové děti na mateřskou školu zvykly, odpoutaly se od rodičů a cítily se ve třídě co nejlépe. Učíme je zacházet s hračkami, ukládat je na své místo,  domlouvat se s paní učitelkami a kamarády. Seznamujeme se s třídními pravidly, učíme se sebeobsluze - hlavně při převlékání ( sundat a natáhnout kalhoty, boty papučky), a také při jídle - nachystat si svačinku, u oběda správně držet lžíci a nabírat jídlo, sedět klidně u stolečku.

Společně se staršími dětmi jsme se seznámili s pohádkou "Pod hříbkem" a pohádku jsme si zahráli, což nás moc bavilo. Sbíráme plody podzimu (hříbky, ovoce, zeleninu), se kterými si hrajeme, učíme se o nich a také z nich něco vyrobíme.

Těšíme se na společné jablíčkové pečení, na které pozveme i rodiče.